Bakan Vedat Alim’den 3600 ek gösterge açıklaması: ‘Devrim niteliğinde…’

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın memurlara 600 puanlık ek gösterge artışının akabinde konuştu.

TRT Haber’e konuşan Bakan Vedat Alım, “3600 ek gösterge, ihtilal niteliğinde bir değişimdir. Zira bütün kamu işçisini kapsayacak biçimde genişlettik. Emeklilerin fiyat, maaş ve ikramiyelerinin düzenlemesidir. Ayrıyeten Aralık’ta da yeni bir düzenleme yapacağız. O düzenlemeyle bir arada maaşlara tesiri katlanarak yansıyacak. 200 bin lira emekli ikramiyesi alanlar 50 bin lira fazla alacak” sözlerini kullandı.

Alım, “Bugün kamuda çalışan sıfır ek göstergesi olan çalışanlarımız da 600 ek puan aldılar. Maaşlarda bin 300 lira ile bin 400 lira ortasında bir değişim oldu. 5 milyon 300 bin emekliyi kapsayan bir çalışma yaptık. Münasebetiyle sendikaların ve kimsenin beklemediği bir düzenleme yaptık. Düzenlemeden yükseköğretim mezunu tüm memurlar yararlanacak” dedi.

“Temmuz ayında kapsamlı bir düzgünleştirme yapacağımızı söyleyeyim” diyen Alım, aralık ayında yeni düzenlemeler yapacaklarını söyledi.

Yorum yapın